جمعه, 4 خرداد 1397
مستندات

آگهي پذيرش

معرفی پرديس بین المللی اروند دانشگاه شهید چمران اهواز

دانشگاه شهید چمران اهواز با داشتن بیش از پنجاه سال تجربه در آموزش عالی کشور از جمله مهمترین دانشگاههای جامع در ایران و بزرگترین دانشگاه دولتی منطقه ی غرب و جنوب غرب ایران است که اهداف مهم آموزش عالی را در منطقه ی جنوب غرب و غرب ایران و به ویژه در استان پهناور خوزستان با موقعیت اقتصادی و جغرافیایی و صنعتی ویژه به پیش می برد. در راستای رسیدن به اهداف والایی چون توسعه کمی و کیفی دوره های تحصیلات تکمیلی و تأکید بر معرفی دوره های بین رشته ای، این دانشگاه می کوشد تا در صحنه ی بین المللی نیز در قالب راه اندازی پرديس بین المللی در منطقه ی آزاد اروند واقع در حوزه ی جغرافیایی شهر های خرمشهر و آبادان توانایی خود را نشان دهد. پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی (ایرانی و غیر ایرانی) در این پرديس بر اساس مقرّرات و قوانین مناطق آزاد و از طریق مصاحبه ی علمی، شرط معدل و ارزشیابی مدارک و سوابق داوطلبان و در صورت لزوم آزمون کتبی داخلی انجام می گیرد. همچنین، این واحد دانشگاهی در کارگیری مدرسان و اعضای هیأت علمی توانا و با تجربه ی داخلی و خارجی برای پیشبرد اهداف آموزشی خود محدودیتی ندارد و از این راه می کوشد با سایر دانشگاهها در عرصه ی بین المللی رقابت نماید. کلاسها نیز به صورت حضوری برگزار می گردد. شایان ذکر است دانشجویان پرديس بین المللی اروند پس از اتمام دوره با موفقیّت مدرک خود را از دانشگاه شهید چمران اهواز و با مهر این واحد دریافت می کنند. بدیهی است مدرک صادر شده در سازمان ها، ادارات و نهادهای عرصه های داخلی و خارجی و نیز برای ادامه ی  تحصیل در دوره های تحصیلی بالاتر، معتبر است.

توضیح : ایجاد رشته های جدید در این پرديس به نحوی پیش بینی شده است تا بتواند پاسخگوی برخی از نیازهای داخلی و تأمین نیروی متخصص با کیفیت در سطح بین المللی باشد.
 

آگهی پذیرش دانشجو در پرديس بین المللی اروند دانشگاه شهید چمران اهواز

 (دوره ی کارشناسی ارشد)

نیم سال دوم سال تحصیلی 89-1388

 

پرديس بین المللی اروند دانشگاه شهید چمران اهواز، با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دوره های کارشناسی ارشد را در رشته های زیر راه اندازی کرده است. محل برگزاری کلاسهای این دوره، شهر خرمشهر است.

 

عناوین

رشته کارشناسی ارشد

رشته ی کارشناسی مورد قبول

مهندسی الکترونیک

تمامی رشته ها

ژنتیک (گرایش سلولی – ملکولی)

تمامی رشته ها

مهندسی کامپیوتر (گرایش هوش مصنوعی)

تمامی رشته ها

مدیریت (گرایش مالی و بازاریابی)

تمامی رشته ها

 

توجه: برای دریافت فرم ثبت نام وآگاهی از شرایط پذیرش دانشجو، لینک های مربوطه را کلیک نمایید.

 

نشانی پرديس بین المللی اروند (محل برگزاری کلاسها):

خوزستان- خرمشهر(منطقه ی آزاد اروند)- بلوار امام خمینی (ره)- ساختمان مرکزی اداره پست - پرديس بین المللی اروند دانشگاه شهید چمران اهواز - صندوق پستی 644

 تلفن: 4214041- 0632                                                                                                                

دورنگار: 4214042- 0632  

پست الکترونیکی: arvand@scu.ac.ir

پایگاه اینترنتی: www.arvand.scu.ac.ir

نکاتی در باره ی دوره ی کارشناسی ارشد رشته های مختلف در پرديس بین المللی اروند دانشگاه شهید چمران اهواز:

 

1.       به فارغ التحصیلان هر رشته از دوره ی کارشناسی ارشد پرديس بین المللی اروند،  مدرک رسمی دانشگاه شهید چمران اهواز مورد پذیرش وزارت علوم اعطا می شود.

2.       برای دانشجویان مرد ایرانی برابر قوانین نظام وظیفه عمومی، پس از پذیرش و ثبت نام درخواست معافیت تحصیلی خواهد شد.

3.       دانشگاه جهت اخذ روادید برای دانشجویان خارجی اقدام خواهد نمود.

4.       محل تحصیل پرديس بین المللی اروند در شهر خرمشهر واقع است.

5.       تا 20% ظرفیت پذیرفته شدگان، هر دوره برای داوطلبان خارج از کشور در نظر گرفته شده است.

6.       دانشجویان مشغول به تحصیل در هر یک از رشته های این دانشگاه، در صورت کسب معدل ممتاز، از تخفیف ویژه در پرداخت هزینه های تحصیلی برخوردار خواهند بود.

7.       برگزاری این دوره در هر رشته در صورتی میسر است که تعداد دانشجویان آن رشته به حد نصاب لازم برسد.

 

محتوای آموزشی و مدت دوره:

§         محتوای آموزشی (مواد و دروس آموزش اعم از نظری و عملی) دوره های پرديس بین المللی اروند، مطابق با محتوای آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز خواهد بود.

§         تعداد واحد مورد نیاز برای فارغ التحصیلی دوره های کارشناسی ارشد با توجه به رشته مورد نظر بین 28 تا 32 واحد می باشد ( گذراندن دروس جبرانی مورد نیاز متناسب با مدرک کارشناسی الزامی خواهد بود).

§         حداقل طول دوره های کارشناسی ارشد 2 سال (معادل 4 نیمسال) و حداکثر آن 5/2 سال (معادل 5 نیمسال) است.

 

رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد پرديس بین المللی اروند:

برنامه آموزشی پرديس بین المللی اروند دانشگاه شهید چمران اهواز همانند دیگر دانشگاه های کشور جمهوری اسلامی ایران از نيم سال تحصيلی اول (مهر تا دی ماه) و نيم سال تحصيلی دوم (بهمن تا خرداد ماه) اجرا می شود. در حال حاضر پرديس بین المللی اروند ، دوره های كارشناسی ارشد را (به مدت دو سال) به شرح زیر برگزار می نماید:

 

رشته های تحصیلی (کارشناسی ارشد) برای نیمسال دوم 89-88

       مهندسی کامپیوتر (گرایش هوش مصنوعی)

       مهندسی الکترونیک

       ژنتیک (گرایش سلولی - ملکولی)

       مدیریت (گرایش مالی و بازاریابی)

 

 

مدارک لازم برای درخواست شرکت و تحصیل در هر یک از رشته های کارشناسی ارشد پرديس بین المللی اروند:

 

1-      تکمیل فرم تقاضا (و فرم توصيه نامه) توسط داوطلب.

2-      رو گرفت مدرک تحصیلی دیپلم.

3-      رو گرفت کارنامه و ریز نمرات مدرک تحصیلی دوره ی کارشناسی.

4-      رو گرفت از تمام صفحات شناسنامه، (شماره تلفن های ثابت و همراه و همچنین پست الکترونیکی به صورت خوانا در پشت تصویر شناسنامه ذکر شود).

5-      دو قطعه عکس4×3 با ذکر مشخصات داوطلب در پشت آن ها.

6-      رو گرفت گواهی نمره ی آزمون زبان (در صورت شرکت در آزمون و به دست آوردن نمره ی لازم).

*         یادآوری:  در صورت پذیرش داوطلب، ارائه اصل کلیه مدارک یاد شده در هنگام ثبت نام الزامی است.

7-      رو گرفت کارت معافیت دائم یا کارت پایان خدمت نظام وظیفه و یا روگرفت دفتر چه ی آماده به خدمت. برای داوطلبانی که به تحصیل مشغولند ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل کفایت می کند.

8-      اصل فیش پرداخت هزینه تشکیل پرونده و بررسی درخواست، به مبلغ 000/500 (پانصدهزار ریال) به حساب 2177272204005 بانک ملی به نام رابط تمرکز وجوه برگزاری دوره های خاص قابل پرداخت در کلیه ی شعبه های بانک ملی سرتاسر کشور.

9-      اصل فیش پرداخت هزینه آزمون زبان (برای داوطلبانی که نمره ی قابل قبول زبان را کسب نکرده اند)، به مبلغ 000/500 ریال ( پانصد هزار ریال) به حساب 2177272204005 بانک ملی به نام رابط تمرکز وجوه برگزاری دوره های خاص قابل پرداخت در کلیه ی شعبه های بانک ملی سرتاسر کشور.

 

 

 نحوه ارسال مدارک:

کلیه مدارک مورد درخواست با پست پیشتاز به آدرس زیر ارسال گردد:

خوزستان- خرمشهر (منطقه آزاد اروند) - بلوار امام خمینی (ره) - ساختمان مرکزی اداره پست- پرديس بین المللی اروند دانشگاه شهید چمران اهواز- صندوق پستی 644

 

توجه:  متقاضیان شرکت در هر یک از رشته های یاد شده می توانند مدارک خود را از 12|10|88 به نشانی پرديس بین المللی اروند ارسال نمایند. مدارک رسیده در زمان مقرر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نتیجه ی آن به فاصله ی یک ماه پس از دریافت، از طریق پست به اطلاع هر داوطلب خواهد رسید.

 

 

شهریه تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد رشته های مختلف پرديس بین المللی اروند برای دانشجویان ورودی

نیم سال دوم سال تحصیلی 89-88 به شرح زیر است :

 

1-      شهریه هر نیمسال تحصیلی بدون احتساب هزینه های جانبی  برای رشته های مهندسی کامپیوتر (گرایش هوش مصنوعی)، مهندسی الکترونیک، ژنتیک (گرایش سلولی – ملکولی)، مدیریت (گرایش مالی و بازاریابی) 38000000 ریال (و یا معادل ارزی آن برای دانشجویان خارجی) است، که شامل هزینه های ثابت و متغیر است.

2-      مبلغ شهریه ی هر نیم سال تنها بابت حق تحصیل و هزینه ی آموزش است و شامل هزینه  های مسکن، ایاب و ذهاب، تغذیه، کتاب، سایر هزینه های دانشجویی، آموزش زبان و هزینه اخذ واحد های جبرانی نمی شود.

3-      در صورت انصراف و یا اخراج دانشجو از دوره در هریک از مراحل تحصیل و به هر دلیل، وجوه دریافتی به دانشجویان باز پرداخت نخواهد شد.

4-      پرداخت شهریه ی ثابت در هر نیمسال تحصیلی الزامی است، حتی اگر دانشجو در مرخصی تحصیلی باشد و یا آنکه تنها برای دروس جبرانی ثبت نام کرده باشد.

5-      داوطلبان آبادانی و خرمشهری از 20٪ تخفیف د ر این دوره ها برخوردارند.

 

 

 

ضوابط پذیرش دانشجو در دوره ی کارشناسی ارشد رشته های مختلف پرديس بین المللی اروند:

 

1-      ارائه ی مدرک کارشناسی یکی از دانشگاههای ایران یا خارج از ایران که مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فنآوری باشد.

2-      قبولی در مصاحبه ی حضوری و داشتن معدل 14 از 20  (یا معادل آن برای داوطلبان سایر کشورها).

3-      روشن بودن وضعیت نظام وظیفه و در این خصوص نداشتن منع قانونی برای ادامه ی تحصیل(جهت داوطلبان مرد).

4-      ارائه ی گواهی شرکت در آزمون زبان انگلیسی و کسب حداقل نمره در یکی از آزمون های زیر و یا جبران آن (از طریق گذراندن واحدهای جبرانی زبان که از طرف پرديس بین المللی اروند تعیین می شود) . در ضمن تا تاریخ 12/11/88 بیشتر از دو سال از زمان برگزاری آزمون زبان و کسب نمره  نگذشته باشد.  در صورتی که دانشجو دارای شرایط زیر نباشد می تواند جهت تعیین سطح در یکی از آزمون هایی که دانشگاه شهید چمران اهواز اعلام می کند شرکت نماید.

 

نمره ی قابل قبول در هر یک از آزمون های زبان به شرح زیر است:

 

آزمون

TOEFL

IELTS

TOLIMO

MCHE

SCUTE

حداقل نمره

500

5

500

50

50

 

 

یادآوری:SCUTE    همان آزمون زبان دانشگاه شهید چمران اهواز است.

 


 


تاریخ آخرین بروزرسانی شنبه 29 اردیبهشت 1397

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8